Afryka jest przeogromnym kontynentem, w skład którego wchodzą niezwykłe kraje. Wielu turystów wybiera jednak tylko te, które są znane i polecane wśród innych osób. Nic zatem dziwnego, że zdecydowanym liderem afrykańskich wakacji są takie kraje jak Egipt, czy też Tunezja. Oprócz jednak nich istnieje jeszcze taki kraj, jak Zimbabwe, który również warto odwiedzić. Jakie są zatem cechy charakterystyczne tego kraju, które powodują, że warto wybrać się tu na wakacje?Atrakcje turystyczne Zimbabwe

Przeciętny Europejczyk niewiele wie o tym kraju. Wszystko z powodu małego zainteresowania przez biura podróży, które niechętnie organizują tu wycieczki. Wszystko z powodu ogromnej biedy. Jeśli jednak pominąć aspekt ekonomiczny i zamożność Zimbabwe, to okazuje się, że jest to prawdziwy raj na ziemi, w którym znajduje się ogromna ilość przyrodniczych atrakcji turystycznych, a miejsc na nie jest naprawdę sporo, ponieważ swoją powierzchnią Zimbabwe znacznie przekracza powierzchnie polski. Jest to kraj, który przepełniony jest różnymi parkami narodowymi, pięknymi krajobrazami i licznym sawannami, w których w naturalnym środowisku w pełni wolne żyją takie zwierzęta jak lwy, nosorożce, czy też antylopy i słonie. Ten bogaty naturalny i pełny zwierząt świat jest z pewnością największą atrakcją turystyczną tego kraju, która przyciąga olbrzymie ilości turystów.
Zimbabwe to także miejsce, w którym znajduje się jeden z najbardziej kultowych i najlepiej rozpoznawalnych wodospadów na cały świecie. Jest to oczywiście wodospad Wiktorii, który szeroki jest na ponad półtora kilometra, a jego wysokość liczy sobie ponad 100 metrów.
Gdy udać się w dół rzeki od wodospadu Wiktorii, znajdzie się prawdziwy skarb przyrodniczy Zimbabwe, czyli niezwykle malownicze miejsce o nazwie jezioro Kariba, które jest niewielkim morzem śródlądowym otoczonym przez przepiękne malownicze lasy. To właśnie to miejsce przez wielu uważane jest za to, które mogło być biblijnym rajem na ziemi.Kwestie organizacyjne

Żeby wjechać do Zimbabwe, konieczne jest posiadanie wizy, która kosztuje 30 dolarów i którą można wykupić na miejscu. Językiem urzędowym jest Angielski, co jest bardzo zrozumiałe, w końcu do 17 kwietnia 1980 roku kraj był Brytyjską kolonią. W Zimbabwe obowiązuje jako waluta dolar amerykański oraz juan chiński. W wyniku ogromnej hiperinflacji rząd Zimbabwe musiał porzucić własną walutę, ponieważ stała się ona wręcz śmieciowa, a drukowane banknoty swoimi nominałami sięgały wręcz absurdalności. Szczytem był rok 2009, gdy za jednego amerykańskiego dolara trzeba było zapłacić aż 35 kwadrylionów (sic!) dolarów zimbabweńskich. W wyniku tego niestety ogromna część społeczeństwa stanowią ludzie ubodzy i bezrobotni. Stopień bezrobocia sięga tu aż 90%, co powoduje, że duża część społeczeństwa po prostu żyje w nędzy. Sytuacja do tego stopnia jest zła, że duży brzuch w tym kraju uważany jest za objaw ogromnego bogactwa. Niestety taka sytuacja w kraju jest kolejnym powodem, dla którego cieszyć się on może dużą popularnością turystyczną. Nieziemska wręcz bieda staje się tu atrakcją turystyczną, dla której warto przyjechać ze znacznie zamożniejszych krajów europejskich.

Zimbabwe ciekawostki

Zimbabwe to niezwykły kraj, na którego temat znaleźć można ogromną ilość najróżniejszych ciekawostek i niespotykanych w Polsce i Europie przekonań i tradycji. Przykładowo wielu obywateli tego kraju wierzy, że syreny istnieją i odpowiadają za wiele nieszczęść. Warto przy tym zauważyć, że Zimbabwe to kraj śródlądowym, czyli nieposiadający dostępu do morza. W 2011 roku wprowadzono bardzo dziwny przepis, czyli 40% cła na używaną bieliznę.
Niezwykle ciekawe jest pochodzenie i znaczenie flagi tego kraju. Składa się ona z dużego trójkąta w lewej krawędzi flagi oraz siedmiu pasów, kolejno zielonych, żółtych i czerwonych, w których środku przebiega pas czarny. Czarny pas symbolizuje czarną ludność tubylczą. Pasy czerwone są symbolem przelanej krwi w walce o wolność. Pasy żółte to bogactwo mineralne kraju, a pasy zielone to szacunek do rolnictwa. Trójkąt utrzymany jest w kolorze bieli, która oznaczać ma radość i pokój. Całość zwieńczona jest statuetką ptaka, który jest symbole tego kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *