Argentyna jest jednym z chętniej odwiedzanych krajów Ameryki Południowej. Jej różnorodność sprawia, że każdy znajdzie sobie tam coś dla siebie. Przede wszystkim jest to państwo niezwykle fascynujące o ujmującej przyrodzie, a także historii i kulturze. Wszystko to w znaczącym stopniu wpływa na jej odbiór. Z tego też powodu warto odwiedzić Argentynę przynajmniej raz i dowiedzieć się o niej jak najwięcej.

Co czyni Argentynę wyjątkową i z czego w ogóle ona słynie?

Jeszcze przed zarezerwowaniem swojej podróży, z całą pewnością koniecznie warto sprawdzić, z czego słynie Argentyna.Pierwszym, co przychodzi na myśl, faktycznie mogą być trzy kluczowe kwestie, a są nimi dobre jakościowo wino, najlepsze steki na świecie oraz tango. Warto mieć jednak pełną świadomość tego, że to nie wszystko, a Argentyna wyróżnia się na tle pozostałych krajów także pod wieloma innymi względami. Na pewno warto sprawdzić, jakimi i dać Argentynie szansę na to, aby całkowicie nas oczarowała i zaintrygowała.

Na początek, zastanawiając się, z czego słynie Argentyna,na pewno warto podkreślić ogromną wagę przede wszystkim znaczenia piłki nożnej. Argentyńczycy ją uwielbiają i z tego powodu urasta ona niemalże do postaci kultu. Najbardziej znanym piłkarzem z Argentyny oczywiście jest Diego Maradona, który już na zawsze zapisał się na kartach historii. Bardzo ciekawa jest również historia związana z jego przejściem na emeryturę. Właśnie w tym czasie najbardziej oddani fani argentyńskiej piłki nożnej postanowili założyć oddzielny kościół, który miał stanowić swoistą parodię innych religii. Tym samym powstał Kościół Maradony, który na pewno jest jednym z najciekawszych i najoryginalniejszych na świecie. Piłka nożna jest częstym tematem rozmów, choć i w tym przypadku należy podkreślić, że oczywiście niejedynym i Argentyna ma jeszcze więcej do zaoferowania, nawet jeśli życie Argentyńczyków w znaczącym stopniu kręci się właśnie wokół piłki.

Jeśli jednak mowa o sporcie to na pewno należy podkreślić również to, że Argentyńczycy posiadają swój własny sport narodowy, który jest najbardziej charakterystyczny dla tego kraju. Mowa o sporcie, który nazywa się Pato i w wolnym tłumaczeniu jest to po prostu połączenie gry w polo z koszykówką. Zawodnicy poruszają się po wyznaczonym boisku konno i próbują trafić piłką do kosza, co wcale nie jest takim prostym zadaniem, jakim mogłoby się wydawać. 

Argentyna słynie także ze swojej sporej różnorodności, która spowodowana jest w głównej mierze lokalizacją i kształtem kraju. Przede wszystkim jest on niesamowicie zróżnicowany pod względem klimatu, jak i rosnącej tam roślinności. Północ jest upalna i zachęca do plażowania, podczas gdy na południu temperatury mogą być znacznie niższe. Coś dla siebie znajdą również fani spacerów oraz górskich wycieczek, ponieważ na terenie tego kraju nie brakuje ani gór Andów, ani lodowców. Dzięki temu kraj słynie ze swojego naturalnego bogactwa i co roku przyciąga do siebie wielu fanów spędzania czasu wolnego właśnie na świeżym powietrzu. Argentyna posiada również nieocenione zielone przestrzenie, co może okazać się wybawieniem dla każdego, kto chciałby spędzić trochę czasu samemu z dala od wielkich miast. To właśnie z tego względu kraj ten tak często wybierany jest na piesze wycieczki.

Poza tym wszystkim Argentyna słynie także z yerba mate. To właśnie w tym kraju można kupić to o wysokiej jakości, a mieszkańcy sięgają po ten napój nader często. Nabyć można także charakterystyczne, oryginalne naczynia do jego przygotowywania. Przywiezienie yerba mate na pewno będzie nie tylko doskonałą pamiątką, ale też trafionym pomysłem na prezent, który na pewno szczególnie ucieszy każdego smakosza takich napojów.

Oprócz tego to w Argentynie warto spróbować słynnych steków, o których była już mowa. Kraj ten słynie z hodowli krów najwyższej klasy, które doskonale nadają się na doskonałe steki, które zadowolą nawet największych koneserów. Warto przynajmniej raz spróbować takiego oryginalnego steku właśnie w Argentynie, z której się wywodzi i porównać sobie z tym, jaki zjeść można w innych miejscach. 

Argentyna, z całą pewnością jest miejscem unikatowym, które może pochwalić się długą historią oraz bogatą kulturą. To właśnie z tego powodu warto odwiedzić ją przynajmniej raz i poznać ją jak najdokładniej. Na pewno nikt nie wróci z takich wakacji rozczarowanym, ponieważ Argentyna to nie tylko tango i wino, ale i pozostałe smaki, które czekają na odkrycie. Do tego wszystkiego dochodzą piękne tereny oraz różnorodność klimatu, dzięki czemu tak naprawdę warto podróżować po terytorium całej Argentyny, aby poznać ją w jak najdokładniejszy sposób. Jest to kolejny powód, dla którego na poznanie Argentyny warto poświęcić nieco więcej czasu i poczytać o niej jeszcze zanim postanowi się zarezerwować podróż.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *