Wietnam znajduje się w Azji Południowo – Wschodniej, a graniczy m. in. z Chinami i Kambodżą. Historia jego państwowości sięga już pierwszego tysiąclecia przed naszą erą. W ciągu swoich dziejów przeplata się niepodległość z zajmowaniem wietnamskich terenów przez wojska chińskie. W XIX wieku Francuzi tworzą tutaj Indochiny Francuskie. Po pierwszej wojnie światowej nasiliły się dążenia do wyzwolenia spod okupacji, natomiast okres drugie wojny światowej to zezwolenie na stacjonowanie Japończyków. Warto podkreślić, że po 1945 Wietnam przeszedł przez szereg zmian terytorialnych oraz konfliktów, by stać się państwem komunistycznym. To co warte jest podkreślenia to jego zwrot ku zachodowi, a także poruszenie w gospodarce. Ciekawym przykładem jest sektor turystyczny, który bardzo dynamicznie się rozwija. Wietnam ma do zaoferowania coś więcej niż tylko zabytki, swoją stolicę Hanoi, czy atrakcje przyrodnicze i dobrą kuchnię. To także kraj, który przyciąga odwiedzających swoimi plażami.

W końcu nic nie robienie jest całkiem atrakcyjne, szczególnie jeśli chcemy naładować nasze baterie podczas urlopu. Ciepła pogoda, świecące słońce, krystalicznie czysta woda, widoki zapierające dech piersiach to dowód na to, że hasło Wietnam plaże nie jest nad wyrost. Do niedawna kojarzone tylko z tymi tajlandzkimi okazują się być od nich o niebo lepsze. Każda ma swój urok i dostosowana do potrzeb zróżnicowanych turystów.

Jedni zasięgną tu błogiego lenistwa, a inni aktywnie spędzą czas. Miłośnicy wodnego szaleństwa i wszelakich sportów wodnych również znajdą coś dla siebie.  Dla nich dedykowana jest plaża Mui Ne, gdzie oprócz kitesurfingu można uprawiać wakeboarding, sanboarding, a także jeździć na quadzie. Świetne miejsce na złapanie chwili z adrenaliną. Polecaną jeśli lubimy sport jest także Nha Trang Beach, gdzie swoje miejsce znajdą fani nurkowania. Jest to również ciekawe miejsce pod względem położenia. Oprócz wodnego odpoczynku z boku mamy miasto, w którym można zjeść, a także wybawić się, ponieważ uznawane jest za miasto z energią.

 Typowym miejscem turystycznym jest  wyspa Phu Quock. Znajduje się ona w Zatoce Tajlandzkiej, a dodatkowo jest największą w tym państwie. Zawiera wszystko to co potrzebuje każdy z nas do odpoczynku. Pod względem liczb osób, które na niej przebywają można ją podzielić na pół. Są tutaj miejsca typowe do zabawy, które prześladuje hałas zgromadzonych ludzi, a z drugiej strony zatracimy się w spokoju i  samotności. W przerwie od odpoczynku polecanym miejscem są uprawy zielonego pieprzu. Turyści najchętniej wybierają tutaj Sao Beach, Vubgn Bau, a także Cua Can Beach. Równie cichy miejscem jest bez wątpienia półwysep Hon Khoi, które zaskoczy nas roślinnością, a także brakiem turystów. To świetna alternatywa dla tych, którzy stronią od miejskiego hałasu.  Skupiając się na czasie, jaki zwykle przeznacza się na wyjazdy w tak dalekie regiony jak Wietnam, to nie sposób zobaczyć wszystkich miejsc. Jednakże znajdzie się coś dla fanów zarówno lenistwa, jak i historii wojny wietnamskiej.

Danang Beach słynie z bycia centrum walk podczas tej wojny, a w momencie stacjonowania tu Amerykanów zyskała nazwę „China Beach”. To tu regenerowali siły i oddawali zabawie. Jest uznawana za jedną z najpiękniejszych na świecie, szczególnie że jej długość mierzy się wieloma kilometrami. Jest dodatkowo idealna dla zakochanych par, ponieważ słynie z zachodów słońca. Podobnym punktem jest Mai Ne, która posiada piętnaście kilometrów. Znajdują się tutaj wspaniałe skały i góry, a pasjonaci dziejów mogą zwiedzić Królestwo Czampy.  Całości dopełnia kolorystyka wydm oraz Fairy Stream, który jest punktem widokowym. Z niego rozciągają się przepiękne krajobrazy. Oprócz możliwości wypoczynku nad wodą można zaznajomić się z wietnamską kulturą i tradycją. Znajduje się tutaj typowa wioska rybacka, gdzie można obserwować pracę rybaków i skosztować świeże owoce morza. Wietnamskie plaże są tak zróżnicowane, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Miłośnicy fotografii mogą skorzystać z kurortu Phan Thiet, który oprócz zatoki oferuje dwie plaże pokryte piaskiem w różnych kolorach, które sprawiają, że powstają przepiękne scenerie rodem z pocztówki. Interesującym faktem jest Archipelag An Thoi, które było trzymane przez obywateli Wietnamu w wielkiej tajemnicy. Niestety nie jest to możliwe przy ciekawskich turystach. Znajdują się tutaj przepiękne wyspy, z których jedne są pokryte plażami, a drugie są tylko samą wyspą. Niektóre z nich zostały przeznaczone na cel prywatne.

Wietnam jeszcze do niedawna był kojarzony z komunistyczny krajem. Obecnie staje się niezwykle popularnym ośrodkiem turystycznym. Piękne plaże, czystą woda, świetne jedzenie, możliwość uprawiania sportów wodnych oraz zwiedzanie licznych atrakcji sprawia, że warto zastanowić się  nad wyborem tego kierunku turystycznego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *