Meksyk to jeden z najbardziej malowniczych i ciekawych krajów. Większość turystów kojarzy go z pozostałościami po kulturze majów, jednak to nie jedyne, co może zaproponować zagranicznym podróżnikom.

Czym różni się to miasto od innych europejskich metropolii?

A choćby wielkością, bo to trzecie pod względem wielkości miasto świata. Poza tym panuje tam nieco odmienny klimat. Zazwyczaj dni są ciepłe, a w okresie zimowe poranki zimniejsze i z lokalnymi przymrozkami. Toteż należy wziąć to pod uwagę- rezerwując termin wyjazdu. Najprzyjemniejszymi miesiącami dla przyjezdnych, są w Meksyku marzec i kwiecień oraz październik i listopad, bo panuje tam przyjemna i przyjazna temperatura, której w Europie w tym okresie próżno szukać. Warto też wiedzieć, że w porze deszczowej miasto nawiedzają częste i dosyć ulewne nawałnice, toteż warto zabrać ze sobą parasol do walizki. Jak to mówią przezorny zawsze ubezpieczony i lepiej dźwigać niż ścigać. Pogoda i jej nieprzewidywalność może stać się jedynym, co zapamięta nierozsądny turysta, będąc w Meksyku.A jak wygląda sprawa przelotu samolotem?

Jest on dosyć długi, gdyż trwa szesnaście godzin i niestety wiąże się z przesiadkami. Do tego należy doliczyć czas, który spędza się na lotnisku podczas wyprawy. To dosyć poważny problem, lecz za to sam lot to fajna sprawa. Załoga personelu dba o to, by turyści nie pomarli z pragnienia i głodu i co jakiś czas serwuje im przekąski i proponuje napój lub wodę. Stewardesy pilnują również tego, by podróżni wypełnili specjalne formularze, które pozwolą im wjechać na teren Meksyku bez żadnych ekscesów prawnych. Trzeba tylko pamiętać, by jeden z egzemplarzy dostarczyć władzom miasta, a drugi mieć przy sobie na wypadek kontroli.

Czy Meksyk miasto- jest bezpieczną metropolią?

Niestety nie, bo to jedno z pierwszych miast na liście, gdzie poziom przestępczości ulicznej jest bardzo wysoki. Dlatego też należy pamiętać, by nie oddalać się od grupy i nie chodzić samemu po zmroku, bo można stać się ofiarą napadu. Należy też nie obnosić się zbytnio z wszelkimi saszetkami, portfelami czy grubo wypchanymi teczkami. To może być ewentualna zachęta do kradzieży. Tutejsi mieszkańcy w tym lokalne złodziejaszki od razu zorientują się, że mają do czynienia z ludźmi majętnymi. Uważać na siebie powinny też samotne kobiety, gdyż ich strój i zachowanie może być wstępem do napaści na tle seksualnym.A co z opieką medyczną?

Po pierwsze, jeśli choroba turysty nie wymaga hospitalizacji, to może się on leczyć ogólnodostępnymi lekami przywiezionymi z Polski. Natomiast gdy wymaga pilnej interwencji lekarskiej, to warto przed wyjazdem do Meksyku wykupić rodzaj specjalnego ubezpieczenia zdrowotnego. To zapobiegnie eskalacji kosztów i będzie pewnego rodzaju gwarantem, że podróżnemu zostanie udzielona stosowna pomoc.

Meksyk miasto- co warto zwiedzić?

Na pewno piramidę Chichen Itza. To jedyna tak monstrualna pozostałość po kulturze Majów i jeden z cudów świata. W tym kompleksie znajduje się również Kukulkana, czyli świątynia- która rozpala wyobraźnię turystów na całym świecie. Warty zobaczenia jest też Cenote ik kil, czyli, naturalny basen Meksyku, w którym można się nie tylko kąpać, ale też nurkować. Godnym polecenia jest też Cancum, czyli nadmorskie miasteczko z przepięknymi plażami, na których można się opalać i wygrzewać na gorącym piasku.

Z czego jeszcze słynie Meksyk?

Na pewno z el Mariacci, czyli gitarzystów, którzy śpiewają uliczne piosenki i romantyczne serenady. Każdy Meksykanin ma na głowie sombrero, czyli ogromny kapelusz, który chroni go od palącego słońca. Wśród meksykańskich powodów do chwały nie może zabraknąć burritos, nachos, tekilii, no i oczywiście kaktusów, bo to element krajobrazu, który można spotkać na każdym kroku. W ogóle kuchnia meksykańska jest dosyć pikantna, ale lekkostrawna i pożywna. Poza tym Meksykanie to raczej mili ludzie, którzy z życzliwością przyjmują turystów. A to, że im się przyglądają niemal na każdym kroku, wynika raczej ze zwykłej ludzkiej ciekawości i różnić kulturowych niż z niecnych zamiarów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *